2019 yatak odası dekorasyon fikirleri ve dekorasyon trendleri neler ? İşte hayalinizdeki yatak odasına kavuşmanız için birbirinden güzel 2019 yatak odası modelleri.

Yatak odası dekorasyonları özellikle kadınlar için önemli dekorasyonların başında gelir. Hem güzel bir uyku düzeni, hem görsellik hemde göz alıcı bir yata odanız olmasını istiyorsanız bu içerik tam size göre.

2019 yatak odası dekorasyonu fikirleri

Yatak odalarını oluşturan temel faktörler yataklar ve dolaplardır. Yatak odası dekoru tasarlarken ilk yapmanız gereken yatak odanızın ölçülerine uygun bir yatak ve dolap seçmektir. Yataklar standart özelliklere sahiptir ancak yatakları belli eden faktör yatak başlığı faktörüdür. Yatak başlığı modelleri her yatağa göre farklılık gösterir ve yatağa yatak odasına en uygun başlığı seçmek yatak odası dekorasyonunun neredeyse temelini oluşturmaktadır. Yatağımızı ve yatak başlığımızı seçtik, şimdi sırada ne var ? Tabi ki güzel ve kullanışlı bir dolap seçmek.

Dolaplar yatak odalarının yataktan sonra ki en önemli dekorasyon aksesuarıdır. Seçtiğiniz yatağa uygun ve kullanışlı bir dolap seçmek yatak odanız için çok önemlidir. Eğer açık renk bir yatak seçtiyseniz, koyu renkler ile detaylandırılmış bir dolap seçmek kesinlikle iyi bir tercih olacaktır. Geniş yatak odalarında boy aynaları kullanılabileceği için, dolap seçiminde kapağa monte edilmiş dekoratif küçük aynalar tercih edilebilir. Ancak küçük bir yatak odasına sahipseniz ve odada boy aynası kullanma şansınız yoksa dolap kapağında dekoratif bir boy aynası seçmeniz gerekir. Yatak ve dolap seçimini yaptıktan sonra sıra diğer aksesuarlara geliyor.

Yatak odası dekorasyonu için iki önemli unsuru seçtikten sonra odanızı tercihinize göre farklı aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Örneğin baş ucunuzda bulunan komodinlerinize şık aydınlatma lambaları koyarak odanızı zenginleştirebilirsiniz. Romantik bir yatak odası dizaynı istiyorsanız bordo veya toz pembe perde manşeti seçimi de uygun bir tercih olacaktır. Perde manşet rengine göre yatak odası duvar kağıdı renkleri de ayarlanmalıdır. Koyu renk manşetler için daha çık renk ve desenli duvar kağıtları romantik ve iç açıcı bir yatak odasına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca sürekli tekrar eden seslere karşı hassasiyeti olmayanlar için de dekoratif duvar saatleri yatak odaları için oldukça kullanışlı aksesuar seçimi olabilmektedir.

Hayalinizdeki evde görüşmek üzere…

2019 yatak odası dekorasyonu fikirleri ile ilgili görseller;