2019 salon dekorasyon fikirleri evinizi şık ve sıcacık bir yuva haline getirecek seçeneklerle dolu. 2019 yılında büyük salonlar ve küçük salonlar için dekorasyon fikirlerini sizler için sunuyoruz.

Salon dekorları evlerimizin en önemli ve en zor dekorlarıdır. Şık ve kullanışlı bir salona sahip olmak için öncelikle iyi bir dekorasyon rehberine sahip olmak şarttır. 2019 yılında salon dekorasyonları geçen yıla oranla daha modern ve canlı renkleri barındırıyor. Büyük salonlar için biraz daha klasik tarzda olan aksesuarlar, daha küçük salonlar için farklı renkler ve şık detaylar ile süslenebilir. Ayrıca bu yılın salon dekorasyonu fikirlerinde canlı çiçeklere ve şık portrelere de yer verildiğini görüyoruz.

Büyük salonlar için dekorasyon

Salonların en dikkat çeken eşyaları olan mobilyalar şıklığın yanı sıra rahatlık bakımından da en çok dikkat edilmesi gereken detaylardır. Mobilya seçiminde oda büyüklüğünü göz önünde bulundurmak en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Büyük bir salona sahipseniz daha klasik koltuklar ve klasik bir avize odanıza dikkat çekici bir güzellik katacaktır. Ayrıca perde ve halı seçimi de salon dekorları için çok önemlidir. Perde ve halılarda koltuklar ile uyumlu renkler mutlaka bulunmalıdır.

Küçük salonlar için dekorasyon

Küçük salonlarda ise koltuklar daha küçük ve modern tarzda seçilebilir. Küçük odalarda klasik koltuk takımları boğucu olduğu ve kullanım alanını daralttığı için çok fazla tercih edilmemelidir. Halı ve perde seçiminde ise store perde ve canlı renklere sahip ürünler seçmek isabetli bir karar olacaktır. Canlı renkler odayı daha ferah bir görünüme kavuştururken, store perde modelleri odanıza güzel bir görüntü verecektir. Ayrıca küçük salonlar farklı modellerde zigon sehpalar kullanılarak göz alıcı hale getirilebilir. Bu iç açıcı ve ferah odayı çeşitli tablo veya duvar süsleri ile daha göz alıcı hale getirmek de oldukça güzel bir salona sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hayalinizdeki evde görüşmek üzere…

İşte 2019 salon dekorasyonu ile ilgili bir kaç örnek görsel;