Evlerimizin en önemli odalarından biri olan mutfaklar, şık mutfak dolapları ile dizayn edildiği zaman daha göz alıcı olabiliyor. İşte karşınızda 2019 yılı en şık mutfak dolabı modelleri.

Kadınlar için evin en önemli ve kullanım alanı bakımından en dikkat edilmesi gereken odaların başında mutfaklar gelmektedir. Eğer yeni bir mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken husus kullanım alanlarını çok iyi hesap etmektir. Mutfakta şıklık önemlidir, ancak şık ve kullanışsız dizayn edilmiş bir mutfak görselliğe hitap etse de sizi oldukça rahatsız edecektir.

Mutfak dekorasyonu yaparken dekorasyonun ana temasını mutfak dolapları oluşturmaktadır. Mutfağın yapısına uygun seçilen mutfak dolapları hem kullanış, hemde görüntü olarak mükemmel bir mutfağa kavuşmanıza imkan sağlar. Peki uygun mutfak dolabı modelleri nasıl tercih edilir? Mutfağınız için en iyi mutfak dolabı modeli hangisidir?

Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik malzeme, dayanıklılık ve renk çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir malzeme olduğu için dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen mutfak dolabı malzemelerinin başında gelmektedir. Akrilik, diğer dolap malzemelerine göre biraz pahalıdır ancak çizilmeye karşı dayanıklı, kolay temizlenebilir ve kaliteli bir malzemedir. Bu sebeple bir çok kadın tarafından tercih edilen akrilik mutfak dolapları, mat veya parlak seçenekler ile kullanılabilmektedir. Akrilik mutfak dolabı kullanılan mutfaklarda genellikle parlak renkler tercih edilmiştir. Parlak boya dolabın daha gösterişli olmasını sağlar ve bu sebeple ilk tercihler arasında yerini alır.

Country Mutfak Dolapları

Country Mutfak Dolapları, asil ve romantik bir görünüme sahip olması ile en çok tercih edilen dolap modelleri arasında yerini almıştır. Country mutfak dolabı modelleri genellikle ahşap desenlidir ve kullanıldığı mutfaklara nostaljik bir görüntü katar. Klasik ve nostaljik tarz sevenler için country tarzı mutfak dolapları iyi bir seçenek olabilir.

Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolapları

Küçük ve sıcak bir mutfağa sahipseniz, mutfak dolabı seçiminde kullanım alanı konusuna dikkat etmeniz gerekir. Küçük mutfaklar için dolap rengi seçimi yaparken açık renkleri tercih etmek mutfağınızı daha ferah ve olduğundan daha geniş gösterecektir. Küçük mutfaklar için dolap seçimi yaparken akrilik, membran veya counrty tarzında mutfak dolapları tercih edebilirsiniz. Bu üç seçenek uygun renkler ve uygun mutfak aksesuarları ile birleşince şahane mutfaklar ortaya çıkabilmektedir.

2019 mutfak dolabı modelleri;