Bambi Yatak Magnasand Therapy adı verilen manyetik siyah kum teknolojisinin kullanıldığı yeni yatağını tanıttı. Yatak ile ilgili yorumlar ve detaylı ürün incelemesini sizler ile paylaşıyoruz.

Manyetik siyah kumun özellikleri nelerdir ?

Manyetik siyah kum, daha önceleri çok popüler olmasa da son yıllarda insan üzerinde olumlu etkileri tespit edilince popülerliğini iyiden iyiye arttırdı. Çeşitli minerallerin birleşiminden oluşan manyetik siyah kum, bio enerjiyi düzenleyici ve yaşam fonksiyonlarını dengeleyici etkiye sahiptir. Dünya üzerinde çok az bir bölgede bulunan bu kum çeşidi, karadenizin saklı bölgelerinde keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Magnasand Theraphy manyetik siyah kum yatağı

Günlük hayatta dinç olmak ve iyi yaşam fonksiyonlarına sahip olmak için uyku düzeni çok önemlidir. Sağlıklı bir uyku düzenine sahip olmayan kişilerin gün içinde oldukça gergin ve yorgun oldukları gözlenmiştir. Bu faktörleri göz önünde bulunduran ve müşterilerine daha sağlıklı bir uyku sunmayı planlayan Bambi Yatak, manyetik siyah kumun gücünü kullanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve Magnasand Therapy yatağı geliştirdi. Şimdi gelelim yeni geliştirilen bu yatak ile ilgili detaylı incelemeye.

Yatak tasarımına ilk olarak sünger ile başlayan firma, birkaç işlemden geçen manyetik siyah kumu sünger ile karıştırarak üretti. Manyetik siyah kum ile üretilen bu sünger yatağın konfor pedine yani üst kısmına yerleştirilerek müşterilerin daha sağlıklı bir uyku uyuması hedeflendi.

Üretilen bu özel sünger sadece siyah manyetik kum teknolojisi ile üretilmedi. Son yılların en çok tercih edilen ve oldukça rahat bir dokuya sahip olan Hypersoft sünger teknolojisi de bu özelliklere eklenerek maksimum keyif ve konfor amaçlandı.

Gelişmiş paket yay sistemi

Yatak hazırlanırken uyumak için en uygun ortamı sağlamayı amaçlayan firma sadece sünger teknolojisi ile yetinmeyip, kronik bir soruna daha el atmış gibi görünüyor. Yataklardan gelen en büyük şikayetlerin başında yatağın içinde yer alan yayların bozulması veya batması gelmektedir. Bambi yatak bu şikayeti göz önünde bulundurarak yatağın içinde bulunan tüm yayları paket yay sistemi ile yerleştirmiş ve bu yönde gelebilecek şikayetleri bertaraf etmeyi amaçlamış. Ayrıca paketli ve birbirinden ayrı hareket edebilen yaylar vücudun yatış pozisyonunda tam şeklini alarak daha konforlu bir uyku sağlamaktadır.

Siyah manyetik kum yatak incelemesi, son olarak…

Siyah manyetik kum, özel sünger dokusu ve paket yay siteminin yanı sıra konfor için bir detayı daha es geçmeyen Bambi Yatak, özel üretilmiş sırt destek mekanizması ile konforu bir adım daha yukarıya taşımış. Özellikle yatmadan önce kitap okuyanların çok beğeneceği bu özellik yatağın rahatlığına rahatlık katmış.