Hayalinizdeki evi tasarlamak için ihtiyacınız olan perde modelleri, 2019 yılında da farklı renk, desen ve Taç, Brillant gibi ünlü markaların tasarım seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Ev dekorasyonu ve ev tekstili denilince akla ilk olarak perdeler gelir. Bir çok kadın tarafından evin gelinliği olarak nitelendirilen perdeler her yıl olduğu gibi 2019 yılında da evlerimizin en göz alıcı aksesuarlarından bir tanesi olacak. Gelelim en önemli detaya; eviniz için en iyi perde modelleri hangileri? Mobilya tarzına göre odanız için en ideal perde modellerini inceliyoruz.

Perdeler, mobilya dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardır. Bu nedenle perde seçimi yaparken mobilya tarzını ve mobilya renklerini mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer açık renk bir mobilya takımına sahipseniz halıda yer alan çarpıcı renklerden bir tanesini perde detayı rengi olarak seçebilirsiniz. Mobilya renginin yanında duvarların rengi de perde seçimi için önemli bir unsurdur. Duvar rengi ile uyumlu olan perdeler odayı daha geniş ve ferah göstermektedir. Açık duvar rengi üzerine koyu manşet perde ise daha ön plana çıkarak ilk bakışta tüm dikkati üzerinde toplayabilir. Perde seçiminde renklerin önemi kadar mobilyaların tarzı da önemlidir. Odanızın tarzına uygun perde seçimi tamamlayıcı olur ve odayı göz alıcı bir yaşam alanı haline getirir. Mobilya stili ve perde modeli arasında ki bağı bir kaç örnek ile açıklayalım.

Avangard Perde Modelleri

Avangard mobilya tercih edilen odalarda perde seçimi daha ağır ve detaylı olmalıdır. Avangard koltuk takımı ile dizayn edilmiş odalarda uzun perde ve çarpıcı manşetler kullanılabilir. Bunun yanında tül perde seçimi de daha klasik motiflerle süslenmiş olmalıdır. Bu şekilde avangard salon dekorasyonunu perde ile bütünleştirerek kusursuz hale getirebilirsiniz.

Modern Perde Modelleri

Modern koltuk takımı ile dizayn edilmiş odalarda, modern motifler kullanılmış perdeler tercih edilmelidir. Eğer açık renk bir salon takımına sahipseniz koyu renk bir manşet ve uygun motiflerle süslenmiş tül perdeler tercih etmelisiniz. Ancak renkli bir koltuk takımınız var ise ve manşet rengi konusunda kararsız kalıyorsanız, manşet rengini duvar rengine uygun seçmek oldukça iyi bir tercih olabilir.

Mutfak Perde Modelleri

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da mutfaklarda store perdeler tercih edilecek gibi görünüyor. Store perde seçiminde genellikle sebze, meyve veya yemek motifli perdeler tercih edilir. Ancak mutfakta renkli veya desenli bir yemek masasına sahipseniz, masanın desenine veya rengine göre bir perde seçmek mutfak dekorasyonu bütünlüğünü sağlayan bir karar olacaktır. Masa veya mutfak dolabı rengine göre store perde modelleri bulunamaması durumunda ise duvar rengine perde seçimi düşünülebilir.

2019 Perde Modelleri Görselleri