2019 genç odası dekorasyon fikirleri neler ? Genç odası mobilyaları 2019 yılında hangileri olacak ? 2019 genç odası trendleri neler ? sorularının cevaplarını takipçilerimiz için derledik.

Genç odası dekorasyonları ev dekorasyonlarının en sade dekorlarıdır. Genç odası dekorları genellikle kızlar tarafından yapılır ve detaylara oldukça önem verilir. Erkekler ise dekorasyon konusunda daha sade modeller tercih ederek detaylara çok fazla takılmamaktadır.

Ancak iki tarafın da ortak noktası odalarını tamamen kendi zevklerine göre dizayn etmektir. Genç odalarının vazgeçilmezi yataklar rahatlık ve kullanış açısından çok önemlidir. Genç odası yatak modelleri incelenirken oda ölçüleri ve kullanım alanları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Görsellikten ziyade kullanışlı ve rahat yataklar tercih ederek genç odasının dizaynına başlayabilirsiniz. 

Yatak seçiminin ardından sıra genç odası kıyafet dolabı seçmeye geliyor. Seçilecek kıyafet dolabı yine kullanışlı olmalı ve çok yer kaplamamasına dikkat edilmelidir. Çok fazla detaya sahip ve büyük ebatlarda tercih edilen kıyafet dolapları, oda da çok yer kaplayarak diğer aksuarlar için ayrılacak alanı oldukça daraltmaktadır. Seçilen yatağa uygun modelde bir kıyafet dolabı seçimi hem görsel hemde kullanış bakımından oldukça isabetli bir karar olacaktır.

Gelelim genç odalarının olmazsa olmazı çalışma masasına. Genç odası çalışma masaları herkesin ihtiyaç duyduğu bir eşyadır. Çalışma masaları kesinlikle bilgisayar kullanımına uygun ve mutlaka küçük bir kitap rafı bulunan modellerden seçilmelidir. Çalışma masası için seçilen tekerlekli koltuk çok büyük olmamalı ve rahat çalışabilme imkanı sunmalıdır. Bu dekorların rengi tercihe göre seçilebilir. Genellikle canlı ve açık renkler tercih edilerek odaya ferah bir görünüm vermek uygun olacaktır.

2019 genç odası dekorasyonu modelleri;