2019 oturma odası dekorasyonu fikirleri, dekor arayışında olanlar için birbirinden şık ve hayran bırakan seçenekler sunuyor. İşte birbirinden güzel oturma odaları için 2019 trendleri.

Evde en çok vakit geçirdiğimiz odalardan biri olan oturma odaları, çok çeşitli dekorasyon seçenekleri ile dekor tutkunlarının hep gözdesi olmuştur. Geçen yıllara nazaran daha sade ve küçük detaylar ile süslenmiş oturma odası dekorları, 2019 yılının en şık dekorları arasında yerini alacağa benziyor. Özellikle küçük oturma odalarında daha az yer kaplayan, ancak oldukça güzel gösteren dekorlar ile oturma odanızı baştan yaratabilir ve kendinize tabiri caizse yeni bir dünya oluşturabilirsiniz.

Genellikle beyaz ve koyu tonların yer aldığı 2019 dekorasyon trendleri, oturma odalarının da vazgeçilmezi olmuş durumda. Özellikle az kullanım alanlarına sahip odalarda sade ve küçük detaylar ile dizayn edilmiş dekorlar odaya hem ferah, hemde kullanışlı bir hava katıyor. Salon dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan perdeler, bu yıl oturma odalarının da en göze çarpan detayı olmaya aday.

Geniş oturma odalarında ise canlı ve parlak renkler ile süslenmiş mobilyalar, perdeler ve figürler yer alıyor. Genişlik ve renk çeşitleri bir araya getirilerek oluşturulan oturma odası dekorları, oldukça fazla detay barındırmasına rağmen gözlerimizi yormadan evimize canlılık katıyor.Ayrıca duvarlarda kullanılan tablo ve çeşitli süs eşyaları da oturma odası klişelerini kökten değiştireceğe benziyor.

İşte karşınızda 2019 oturma odası dekorları;