Küçük salon dekorasyonu nasıl yapılır? Küçük salonlar hangi tarzda dekor edilmelidir? Küçük salonlar için dekorasyon fikirleri nelerdir?

Salonlar evlerimizin en önemli ve en çok göz önünde olan odalarıdır. Güzel ve şık bir salon dekorasyonu yapmak bir çok kadının hayalidir. Ancak en zor dekorasyonlardan bir tanesi salon dekorasyonudur. Çünkü salonlar ayrı bir tasarım kimliğine sahip odalardır ve uygun dekorasyonu seçmek oldukça zordur. 

Küçük salonlar için dekorasyon ve yerleşim çok önemlidir. Öyle ki salonunuzu dekore ederken hem kullanım alanlarını korumalı, hem oda yapısına uygun eşyalar seçmeli, hemde odanızı eşyalarınızı tamamlayıcı aksesuarlar ile süslemelisiniz. Küçük salonlarda mobilya seçimi oldukça önemli bir detaydır. Küçük salonlarda genellikle açık renk yada canlı renklerde koltuklar seçilmeli ve koyu veya canlı renk aksesuarlar ile desteklenmelidir. Koyu renk mobilyalar ile donatılmış küçük salonlar odayı boğucu ve göz yorucu bir hale getireceği için küçük salonlarda koyu renk dekorasyon tercih edilmemelidir.

Küçük salonlarda perde ve halı seçimi

Küçük salon dekorasyonu yaparken perde ve halı seçimi de en az mobilya seçimi kadar önemlidir. Perde ve halı seçimi kesinlikle mobilyaları tamamlayıcı nitelikte seçilmeli ve ağır modellerden kaçınılmalıdır. Özellikle perde manşetleri salonları ortaya çıkaran en önemli detaylardır. Bu sebeple seçtiğiniz manşetler kesinlikle mobilyalar ile uyumlu olmalı ve mobilyalara ait bir rengi mutlaka yansıtmalıdır. Böylece salon bütünlüğünü yakalayabilir ve şık bir salona sahip olabilirsiniz.

Salonu ana hatları ile oluşturduktan sonra çeşitli süs ve aksesuarlar sizin tercihinize kalmıştır. Aşağıdan küçük salonlar için en şık dekorasyon fikirlerini inceleyebilirsiniz. Hayalinizde ki evde görüşmek üzere…

Küçük salonlar için dekorasyon fikirleri