Evinizde eski ve kullanılmış ampulleriniz varsa bu ampullerle yapılabilecek tasarım fikirlerini anlattığımız bu yazı tam size göre. ”Yapamam zor” demeyin. Çünkü zor olan tek şey, içlerinden birini seçmek olacak.

Evinizde ki eski ampulleri çöpe atmak yerine evimizi dekore etmek süslemek için kullanabilirsiniz. ski ampuller ile birbirinden güzel tasarımlar yaparken hem eğlenebilir, hemde evinizi kendi yaptığınız tasarımlar ile süsleyebilirsiniz. 

Ampulden süs evde nasıl yapılır ?

Ampulden süs yapmak için öncelikle çeşitli ebatlarda ampuller bularak bulduğumuz bu ampullerin içini çıkartmak gerekiyor. Ampulun için nasıl çıkarılır diye düşünüyorsanız hemen anlatalım. Öncelikle bir adet pense ve tornavidaya ihtiyacınız var. İlk olarak pense ile ampulün alt kısmında bulunan noktayı tutup hafifçe sağa sola çeviriyoruz. Bu işlemi çok dikkatli ve yavaş yapmamız gerekiyor çünkü ampul elinizde kırılabilir ve size zarar verebilir. Daha sonra yine bu bense yardımı ile orta kısmını tutup yine yavaş yavaş çeviriyoruz ve alt kısım kırılarak etrafında ki bakır bölgeye zarar vermeden çıkıyor. Daha sonra tornavidamızın ucuna bir bez takarak içini boşalttığımız ampulün iç kısmını temizliyoruz ve ampulümüz hazır.

Sıra en eğlenceli aşamaya yani içini boşalttığımız ampulü zevkimize göre süslemeye ve tasarlamaya geldi. Aklınızda çeşitli tasarımlar ve figürler olabilir. Daha fazla fikir sahibi olabilmeniz için daha önceden yapılmış bir kaç örneği beğeninize sunuyoruz.

İşte Ampulden Yapılan Şahane Tasarımlar