Büyük bir salona sahip olanlar için birbirinden şık ve göz alıcı avize modellerini inceliyoruz.

Salonların vazgeçilmez ve göz alıcı aksesuarlarından avizeler, büyük salon dekorasyonları için oldukça önemlidir. Hem aydınlatma hemde dekorasyon amaçlı tercih edilen avizeler oda büyüklüğüne ve salon dekorasyonuna göre farklılıklar gösterir. Büyük salonlarda kullanıcıların mobilya dekorasyonuna göre büyük ve gösterişli avizeler tercih ettiği görülmektedir. Hayalinizde ki salonu yaratmak için avize seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli iki husus kesinlikle salon dekorasyonu ile uyumlu bir avize seçimidir. Salonlar genellikle iki kategoride değerlendirilir. Bunlardan ilki modern salon dekorasyonları, ikincisi ise avangard salon dekorasyonlarıdır. Bu iki salon dekorasyonu için uygun avize seçimi nasıl olmalı alt başlıklar halinde inceleyelim.

Avangard salon dekorasyonu için avizeler

Geniş bir salona sahip olanların genellikle tercih ettiği salon dekorasyonu modelleri avangard modellerdir. Avangard salon dekorasyonları için en uygun avize seçimi büyük ve fazla detaylara sahip avizelerdir. Çünkü geniş ve avangard mobilyalar ile donatılmış bir salonda, daha küçük ve sade bir avize kullanmak oda bütünlüğünü bozacaktır ve avizeyi şık bir detay olmaktan çıkartıp, bütünlüğü bozan bir aksesuar haline getirecektir. Hem aydınlatma, hemde görsellik açısından avangard salon dekorasyonu, kesinlikle gösterişli ve büyük bir avize ile süslenmelidir. 

Modern salon dekorasyonu için avizeler

Modern salon dekorasyonları hem büyük hem küçük salonlarda tercih edilebilen oldukça geniş seçenekli dekorasyon modelleridir. Modern salon dekorları için renkli ve açık renk mobilyalar kullanıldığı için daha sade ve şık avize modelleri kesinlikle doğru tercih olacaktır. Modern salon mobilyaları, görünüm olarak daha sade ve küçük detaylar ile gösterişli hale getirilebilir eşyalardır. Bu sebepten salonunuzu sade ve dikkat çekici bir avize ile süslemeniz hem oda bütünlüğünü bozmayacak, hemde göz alıcı bir salona kavuşmanızı sağlayacaktır. Büyük salonlarda dört lambalı avizeler, küçük salonlarda üç duylu şık avizeler tercih edebilir, salonunuzda farklı dizayn ve tasarımlara da rahatlıkla yer verebilirsiniz.